Fudbaleri „Radničkog” poraženi kod kuće

0

FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK „RADNIČKI” Pirot 1:1 /1:2/; Glavni sudija: Matić Miroslav iz Loznice; Pomoćne sudije: Savić Nebojša iz Užica, Obradović Nikola; Četvrti sudija: Lukić Aleksandar iz Valjeva; Delegat: Marić Momčilo.

U 2. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Pirota. Prva šansa za domaće igrače usledila je već u 12. minutu susreta. Posle odličnog prodora Kukolj Miloša po levoj strani terena i odličnog centaršuta do Mijailović Vladimira usledio je šut sa 11. metara ali je lopta otišla u korner. Domaći tim ponovo je zapretio u 28. minutu meča kada je po desnoj strani terena prošao Pejović Luka i šutirao po sredini gola, pravo u golmana gostiju. Hladan tuš za mitrovčane usledio je u 36. minutu utakmice kada je igrač gostiju Kostić Milutinović Aleksa šutirao sa 25m. Lopta se odbila od jednog odbrambenog igrača domaćih, promenila pravac i završila u golu nemoćnog Jelovac Milana. Mitrovački „Radnički” izjednačio je na 1:1 u 42. minutu susreta kada je rezervista Janković Dejan šutirao sa 20 metara, neodbranjivo u donji desni ugao gola gostiju. Što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu prvi su zapretili domaći fudbaleri u 58. minutu utakmice. Janković Dejan centrirao je sa desne strane posle koga je Trebovac Tomislav udarcem glavom loptu poslao tik iznad prečke gola gostiju. Fudbaleri iz Pirota zapretili su u 62. minutu meča kada je rezervista Milenković Marko šutirao sa 20 metara i loptu poslao pored stative gola domaćih. Samo minut kasnije Mirković Uroš šutirao je sa 35 metara i lobovao golmana Jelovac Milana za vođstvo od 2:1. Do kraja utakmice vođena je velika borba ali su mreže ostale netaknute. „Radnički” iz Pirota odneo je sva 3 boda sa stadiona kraj Save.

FK „Radnički” trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 3 osvojena boda.

U sledećem kolu FK “Radnički” gostuje u Novom Sadu ekipi FK „Kabel”.

U igru kod ekipe FK „Radnički” Sremska Mitrovica ušli su: Janković Dejan (34.min), Mićanović Mladen (46.min), Stojanovski Aleksandar (67.min) i Ivković Đorđe (85.min). Kod ekipe FK „Radnički” Pirot u igru su ušli: Jaćimović Nikola (46.min), Milenković Marko (46.min), Momić Uroš (72.min) i Milanović Dušan (80.min).

Žuti karton u domaćoj ekipi dobili su Spasojević Nemanja i Obrenović Nemanja.

U gostujućoj ekipi žuti karton dobili su: Tolić Filip, Mirković Uroš i Kostić Milutinović Aleksa.

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Jelovac Milan, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Petrović Nemanja, Kukolj Miloš, Trebovac Tomislav, Obrenović Nemanja, Krneta Ratko, Mijailović Vladimir, Spasojević Nemanja, Pejović Luka.
Zamenici igrača: Šegavac Matija, Mićanović Mladen, Ivković Đorđe, Janković Dejan, Ilić Vladimir, Bulatović Luka, Stevanović Nikola, Mirčetić Stefan, Stojanovski Aleksandar, Stevanović Nemanja, Obrenović Despot.
Trener: Dragoljić Goran
Pomoćni trener: Simović Željko

FK „Radnički” Pirot: Trkulja Marko, Marković Andrija, Mančić Božidar, Adžibaba Nenad, Tolić Filip, Dojkić Bojan, Gjorgjievski Marko, Mirković Uroš, Edoa Guu Serge, Petrov Nemanja, Kostić Milutinović Aleksa.
Zamenici igrača: Ilić Stefan, Mijalković Dimitrije, Momić Uroš, Milanović Dušan, Jaćimović Nikola, Kamenović Miodrag, Milenković Marko.
Trener: Čelar Dejan
Pomoćni trener: Ćirić Milan